Dijital Pazarlama Nedir ? Nerelerde Kullanılabilir ?

Dijital pazarlama, markaları ve ürünleri dijital olarak ve  kanallar aracılığıyla tanıtmanın bir yoludur. Çoğu işletmenin ulaşmayı hedeflediği ve ulaşmaya  çalıştıkları belirli bir müşteri  kitlesi vardır ve dijital pazarlama, işletmelerin bu hedef tüketicilere internet ve diğer dijital yollar üzerinden ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir şirket, web sitelerine ek olarak, hedef tüketicilerini çekmek ve onlarla etkileşime geçmek için PPC ve görüntülü reklamlar, e-posta pazarlama, akıllı telefonlar, sosyal medya ve diğer ortamlar gibi mobil teknolojileri de kullanabilir.

İnternet ayrıca tüketicilerin ürün ve hizmetlerini gerçekte nasıl satın aldıklarını da etkiliyor. Bu, işletmelerin yalnızca online olarak mevcut olmayı değil, görünürlüğü mümkün olduğunca artırmasını zorunlu kılar.

Özellikle pandemi ile başlayan birkaç yıllık süreçlerde fiziki adresi bulunan mağazalar müşteri potansiyelleri için artık şart olmamaya başladı. Artık tüketiciler, son alışverişlerini yapmak için fiziksel mağaza yerini ziyaret etseler bile, bilinçli bir satın alma kararı vermek için ihtiyaç duydukları bilgileri almak için interneti kullanıyor.

İşte bu noktada dijital pazarlama devreye giriyor. İşletmenizin dijital alıcıların yolculuğunda nerede olurlarsa olsunlar bu tüketicilere ulaşmasına yardımcı oluyor. Dijital ortamda başarılı olunması için, hizmeti işinin ehlinden almanız gerekmektedir. Dijital pazarlama hizmeti genellikle yeni açılmış bir e ticaret mağazasına maddi yönden ağır gelebilir. Bu sebepten dolayı doğru ajanslardan doğru hizmetleri almak gerekmektedir. Bizler feel the digital world ailesi olarak sizlere doğru ve şeffaf hizmet verebilmek için işimizin başındayız. Feel the digital world adresinde sizleri bekliyoruz.

Dijital Pazarlama Örnekleri

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
  • İçerik pazarlama
  • Sosyal Medya Pazarlama
  • Tıklama Başına Maliyet (PPC veya TBM)
  • Email Marketing
WhatsApp